Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji

Sociální služby

Mládež a dospělí
(15 a více let)

Bezplatně

Anonymně

Poradenství a terapie

Zlín
Uherské Hradiště
Kroměříž

Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji se věnuje osobám s nelátkovou závislostí (jedná se zejména o hazardní hraní/sázení, dále také závislost na PC, hrách, nakupování apod.), kterým nabízí základní odborné sociální poradenství, individuální, párové, rodinné poradenství a terapie, zprostředkování pobytové léčby i podporu v doléčování; možnost využít podpůrná skupinová setkávání na pracovišti ve Zlíně. Služby jsou pro klienty bezplatné, pokud chtějí, mohou zůstat v anonymitě. Působíme na třech místech ve Zlínském kraji – Zlíně, Uherském Hradišti a v Kroměříži.

Centrum nabízí:

 • Poradenství a terapii (individuální, párovou, rodinnou), podporu při udržení abstinence, pomoc v krizové situaci.
 • Poradenství pro příbuzné a blízké hráčů.
 • Skupinová setkávání.
 • Dluhové poradenství.
 • Sociální poradenství.

 

Zajímá Vás, nakolik je Vaše sázení/hraní problematické? Otestujte se: DOTAZNÍK

 4 zaměstnanci |  3 pobočky

tř. Tomáše Bati 202 (2. patro), Zlín – Louky | +420 777 293 960  |  gambling.zk@podaneruce.cz

Skype: Terapeutické centrum ve Zlínském kraji

Facebook: Terapeutické centrum & Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji

Nová posila v Centru komplexní péče

Centrum komplexní péče ve Zlíně se tento měsíc personálně rozrostlo o další zkušenou terapeutku!

 
Byla tak dokončena obměna týmu započatá v průběhu léta příchodem nové sociální pracovnice, dále dluhové poradkyně, a byla také posílena pozice pro síťování a koordinaci služeb.
 

Naše nové prostory postupně rekonstruované budovy v Loukách teď vibrují čerstvou energií 🙂 a jak ukazují letošní průběžná čísla, klientů, kterým pomáháme, stále přibývá, a tak každá podaná ruka je potřebná…

 

Nabídka preventivních programů pro školní rok 2020/2021

Spousta věcí, které v životě děláme, je riziko nebo hazard a k životu je potřeba přistupovat jako „inteligentní hráč“, který má o problematice relevantní informace. Problém hazardního hraní mladistvých je velmi aktuální a měl by být součástí preventivních aktivit na školách.

Leták s nabídkou preventivních programů: ZDE

 

Nový běh podpůrné skupiny

Včera 17.6.2020 jsme společně uzavřeli běh naší Podpůrné skupiny pro nelátkové závislosti. Další běh budeme zahajovat v měsíci září, informace o přesných termínech, pravidlech skupiny a možnosti přihlášení se můžete dozvědět z přiloženého letáku.

Vzhledem k zájmu je již nyní volných jen pár míst – proto nás neváhejte kontaktovat. Již nyní se velmi těšíme na další společná sdílení vašich změn na životní cestě.

Leták pro podpůrnou skupinu

 

 

 

 

Brožura k aplikaci Google Family Link

Nově nabízíme pro klienty našeho centra aplikaci Google Family Link jako pomůcku do počátku herní abstinence, nebo jako nástroj ke kontrole času stráveného používáním telefonu. Průvodce instalací a prvním nastavením si můžete stáhnout ZDE.

 

Aktuální provoz

Vážení klienti, zájemci o službu,

Od pondělí 4. května se provoz Centra komplexní péče ve Zlínském kraji vrací do normálního režimu. Osobní setkání je možné jak ve Zlíně, tak na detašovaných pracovištích, vždy po předchozí telefonické domluvě. Budeme se na setkání s Vámi těšit.

Facebooková skupina věnovaná gamingu

Máte nějakou otázku ohledně hraní videoher, nebo se chcete podělit o své zkušenosti s hraním her s ostatními členy?

Přidejte se do naší facebookové skupiny Gaming, videohry a otázky kolem nich.

 

Z důvodu bezpečnostních opatření bude poradenství pro osoby se závislostí probíhat do odvolání prostřednictvím telefonického kontaktu (po individuální telefonické domluvě).

Telefonické kontakty: pondělí – pátek: od 9 – 17 hod.

Volejte:

vedoucí centra: tel.: 777 293 960,

terapeuti, sociální pracovníci: tel.: 778 457 296, 770 116 952

dluhová poradkyně: tel.: 775 882 540

 

Skupinový chat o hazardních prvcích ve videohrách

Hrajete vy, Vaše děti, partneři nebo blízcí videohry? Věděli jste, že se za videohry utratilo v České republice v loňském roce 3,6 miliardy korun? Čím myslíte, že to je? Slyšeli jste třeba o mikrotransakcích?  Přijďte se o tom pobavit s naším kolegou Vítkem Procházkou

do skupinového chatu na webu nabertekurz.cz.

Už tento pátek od 10 hodin!

Web: http://www.nabertekurz.cz/skupinove-chaty

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na pracovišti v Uh. Hradišti (Protzkarova 51, bývalý Slovač, 4. patro)

Tři desítky lidí přišly v rámci Dne otevřených dveří navštívit naše detašované pracoviště v Uh. Hradišti. Děkujeme za milá setkání jak se zástupci sociálních služeb, tak zdravotníků, pedagogů, policie i veřejnosti.

Akce se konala i jako součást Týdne sociálních služeb, který pořádá APSS ČR a Dnů pro duševní zdraví, které pořádají uherskohradišťské Centrum duševního zdraví a Labyrint.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na pracovišti v KROMĚŘÍŽI

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Kroměříži a detašovaného pracoviště Terapeutického centra a Centra komplexní péče ve Zlínském kraji pod Společností Podané ruce o.p.s., který se uskuteční ve čtvrtek 30. 5. 2019 od 9.00 do 16.00 hodin, v Kroměříži – Velehradská 625/4, v 1. patře po levé straně.

Budete si moci prohlédnout naše prostory a zeptat se na vše, co Vás zajímá ohledně práce s dětmi, mládeží a osobami se závislostí, čeká Vás i drobné občerstvení.

 

Nový běh skupiny pro abstinující klienty začal 27. 2. 2019. Jako vždy skupina probíhá ve 14 denních intervalech, až do konce června. Více informací viz záložka “o skupině”.

 

Den otevřených dveří proběhl 11.12.2018.

Děkujeme za příjemný den ve společnosti 31 návštěvníků z různých koutů Zlínského kraje – nejen z města Zlína, ale i Holešova, Otrokovic, Kroměříže, Vizovic, Vsetína, Střílek a Uh. Hradiště. Přivítali jsme jak zástupce úřadů, tak sociálních a zdravotních služeb i Anonymních alkoholiků. Bylo milé vzájemně si předat zkušenosti a informace a přemýšlet nad možnou spoluprací. Ještě jednou děkujeme za návštěvu!

 

Poskytované služby

 • Psychologická pomoc: poradenství, terapie, zvládání abstinence – např. po pobytové léčbě, pomoc v krizové situaci
 • Skupinová setkávání
 • Poradenství pro příbuzné a blízké hráčů
 • Dluhové a finanční poradenství – mj. pomoc s podáním návrhu na insolvenci
 • Sociální poradenství – pomoc s vyřizováním sociálních a trestněprávních záležitostí
 • Pomoc při jednání s úřady
 • Zprostředkování léčby a dalších návazných služeb
 • Besedy a přednášky na školách a v jiných organizacích.
 • Hra na hraně – preventivní program patologického hráčství, další informace v letáku.

 

Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji je registrovanou sociální službou dle zákona 108/2006 Sb. (odborné sociální poradenství, č. identifikátoru: 3424265) a je držitelem certifikátu odborné způsobilosti pro zařízení a programy poskytující adiktologické odborné služby, vydaného Radou vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Poslání

Posláním Centra komplexní péče (CKP) je pomáhat lidem s řešením jejich problému s hazardním hraním (automaty, ruleta, sázení apod.) či jinou nelátkovou závislostí (PC, hry, nakupování apod.). Dále se zaměřuje na pomoc s řešením důsledků ze závislosti na hazardu vyplývající – jedná se zejména o dluhovou problematiku a práci s rodinným systémem.

Součástí naší práce je podpora a motivace klientů ke změně jejich dosavadního životního stylu a snaha o znovu zapojení do běžného života.

Centrum komplexní péče dále usiluje o ochranu společnosti před možnými negativními důsledky vyplývajícími z hazardního hráčství.


Cílová skupina

Osoby, které hrají výherní automaty, ruletu nebo jiné hazardní hry, a to jak v hernách či na internetu; sází; hrají počítačové hry nebo se věnují jiným činnostem (např. chat, nakupování apod.), a toto jednání má pro ně a jejich okolí negativní dopady – zadlužovaní, zhoršení vztahů s blízkými či rozpad rodiny, stres, ztráta volného času a zájmů apod.

Dále rodičům, partnerům a příbuzným či blízkým lidí, kteří mají problém s hazardním hraním či hraním počítačových her nebo jinou nelátkovou závislostí.

V neposlední řadě také lidem, kteří prošli léčbou nebo závislost na hraní zvládli vlastními silami a dále mají zájem o podporu v abstinenci či další služby Centra.


Cíle služby

Obecné cíle

 • Podávat informace o hazardním hraní, edukovat a preventivně působit na cílovou skupinu.
 • Poskytnout bezpečný prostor a podporu při řešení aktuální situace klienta v souvislosti s návykovým chováním.
 • Eliminovat prohlubování současného negativního stavu či krize a předcházet potencionálním budoucím komplikacím.
 • Umožnit klientům řešení své situace prostřednictvím svépomocné služby.
 • Podporovat klienta v udržení žádoucí změny, která vede k plnohodnotnému prožívání života.
 • Rozvíjet kompetence klienta tak, aby dokázal svoji nežádoucí situaci v budoucnu řešit nebo aby možnému vzniku nepříznivé situace předcházel.
 • Zprostředkování kontaktu a spolupráce s dalšími subjekty v případě zájmu klienta, jako jsou např. probační a mediační služba, oddělení péče o rodinu a dítě, sociální kurátoři, úřady práce, školní zařízení, psychiatrická pomoc aj.
 • Zlepšení kvality života klientů, zahrnující aspekty bio-psycho-sociálně-spirituální, které by umožňovaly plnohodnotné a uspokojivé prožívání života klientů a jejich zapojení do společnosti.

Konkrétní cíle

 • Šíření informací o programu mezi potenciální cílové skupiny
 • Pravidelný kontakt a udržení klienta v péči a poskytování služeb klientům
 • Zvyšování informační úrovně klientů
 • Zvyšování sociálních kompetencí klientů
 • Motivace ke zdravému životnímu stylu, identifikace klientových potíží, stabilizace obtížné životní situace, zvýšení sebeuvědomování a rozvoj psychických kompetencí klientů
 • Zapojení osob blízkých do procesu uzdravení, orientace a podpora osob blízkých v procesu návykového chování
 • Funkční komunikace s ostatními zařízeními v systému péče a veřejností.

Principy

 • Bezplatnost
 • Důvěrnost informací
 • Dobrovolnost
 • Profesionalita

PODPŮRNÁ SKUPINA

PRO OSOBY S NELÁTKOVOU ZÁVISLOSTÍ (gambling, nakupování, PC hry…)

 

Aktuální informace

Rádi bychom vás od září pozvali do skupinového prostoru pro osoby s nelátkovou závislosí, kde se budeme scházet každý sudý týden ve středu od 16.30 do 18.00. Podpůrná skupina je věnována nelátkovým závislostem jako jsou gambling, nakupování, sázení, nebo hraní PC her.

Více informací naleznete v letáku zde: Leták podůrné skupiny

Pravidla skupiny nalznete zde: Pravidla skupiny

 

Skupinová setkávání v Uh. Hradišti

probíhají na detašovaném pracovišti každou lichou středu od 16:30 do 18:00. Skupina je určena lidem, kteří prošli závislostí (ať už látkovou nebo nelátkovou) a nyní chtějí získat podporu při své abstinenci. Po naplnění účastníky na začátku každého běhu se uzavírá a nové členy přijímá zase v novém běhu. Více informací naleznete v letáku.

Online kontakty:

Skype: Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji

WhatsApp: 777 293 960

Facebooková skupina změřená na videohry: Gaming, videohry a otázky kolem nich

 

Otevírací doba Zlín:

V případě zájmu o službu je vhodné předem se telefonicky objednat.

Pondělí 9:00 – 17:00
Úterý 9:00 – 17:00
Středa 9:00 – 18:00
Čtvrtek 9:00 – 17:00
Pátek 9:00 – 16:00

Otevírací doba Uherské Hradiště:

Pondělí 9:00 – 17:00
Úterý 9:00 – 17:00

Otevírací doba Kroměříž:

Čtvrtek 9:00 – 17:00

Adresa

Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji

tř. Tomáše Bati 202

763 02 Zlín – Louky

 

Mapka viz níže.

 

Pracoviště v Uherském Hradišti

Protzkarova 51, Uh. Hradiště 686 01

sídlíme v budově bývalého “Slovače” na Zelném trhu, 4. patro (od výtahu doprava kolem kadeřnictví)

Objednání:

Dluhové a finanční poradenství: Ing. Helena Horčicová: +420 775 882 540; horcicova@podaneruce.cz

Poradenství a terapie:

Mgr. Yvona Kopečková
Tel: +420 777 293 960
E-mail: kopeckova@podaneruce.cz
Skype: Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji

 

Mgr. Alena Wardecka
Tel: +420 778 457 296
E-mail: wardecka@podaneruce.cz
Skype: CKP terapeutka Alena

 

Mgr. Lenka Švachová
Tel: +420 773 759 461
E-mail: svachova@podaneruce.cz
Skype: CKP terapeutka Lenka

 

Pracoviště v Kroměříži

Velehradská 625/4 (Hanácké náměstí)

vhodné se předem objednat na tel.: +420 775 426 989


Tým

Mgr. Lukáš Carlos Hrubý – odborný ředitel

Mgr. Vladimír Kaška – vedoucí oddělení ve Zlínském kraji

Mgr. Yvona Kopečková – vedoucí centra, terapeutka, tel.: +420 777 293 960, e-mail: kopeckova@podaneruce.cz

Mgr. Alena Wardecka – sociální pracovnice, terapeutka, tel.: +420 778 457 296, e-mail: wardecka@podaneruce.cz

Mgr. Lenka Švachová – terapeutka, tel.: +420 773 759 461, e-mail: svachova@podaneruce.cz

Ing. Helena Horčicová – dluhová poradkyně, tel.: +420 775 882 540, e-mail: horcicova@podaneruce.cz

Bc. Vít Procházka – sociální pracovník, tel.: +420 770 116 952, e-mail: prochazka@podaneruce.cz

Mgr. Jan Kubový – síťování a koordinace služeb, tel.: +420 778 461 846, e-mail: kubovy@podaneruce.cz

 

 

Supervizorka: Mgr. Jana Kohnová, psycholožka

 

Telefony pracovníků jsou aktivní pouze v pracovní době.


Yvona Kopečková

Sídlo TC A CKP Ve Zlíně

 

Centrum komplexní péče ve Zlínském kraji je provozováno za finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje v rámci programu Zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2020 a Programu pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje pro sociální služby na území Zlínského kraje pro období 2020 – 2022 (r.2020).

 

Dále je financováno dotační podporou:
 • Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky
 • Zlínského kraje (projekt Prevence rozvoje patologického hráčství u žáků a studentů formou realizace programu Hra na hraně a besed na školách)

Oblast prevence v Centru komplexní péče ve Zlínském kraji

 

Součástí Centra komplexní péče ve Zlínském kraji je také oblast prevence v nelátkových závislostech. Centrum nabízí pro školy besedy a přednášky pro žáky, učitele i rodiče, akreditovaný program Hra na hraně a nově také program zaměřený na gaming určený rodičům a pedagogům.

 

Besedy a přednášky

Primárně se témata besed a přednášek týkají nelátkových závislostí (hazard, videohry, závislost na internetu, atd.), ale po domluvě je možné připravit besedu nebo přednášku také v kombinaci s tématikou látkových závislostí (alkohol, nelegální drogy).

Obsah besed a přednášek je možné přizpůsobit konkrétním požadavkům školy nebo skupiny.

Cena přednášek a besed je 500 Kč/90 minut.

 

Hra na hraně – aneb prevence problémového hraní

Spousta věcí, které v životě děláme, je riziko nebo hazard a k životu je potřeba přistupovat jako „inteligentní hráč“, který má o problematice relevantní informace. Problém hazardního hraní mladistvých je velmi aktuální a měl by být součástí preventivních aktivit na školách.

 • Pro 8. a 9. třídy ZŠ a 1. a 2. ročníky SŠ
 • 3 návštěvy po dvou lekcích (2 × 45 minut)
 • K realizaci je zapotřebí pouze dataprojektor
 • Program vyučují naši pracovníci

 

Témata lekcí: historie a realita hazardu, rizikové faktory hraní, příznaky problémů s hazardním hraním, zkreslené představy a mýty o hazardu, rizika a posouzení rizikových situací, překážky pro správná řešení problémů.

Program je pro školy ve Zlínském kraji zdarma.

 

Gaming

Facebooková skupina zaměřená na diskusi týkající se gamingu a videoher obecně určená pro širokou veřejnost, především pak pro rodiče a blízké hráčů, ale také pro hráče samotné. Zajímá vás, které videohry obsahují hazardní prvky, potřebujete vysvětlit cizí pojem spojený s gamingem, nebo se jen chcete zorientovat ve světě videoher? Pak je tato skupina určena přesně pro Vás.

Odkaz na skupinu: Gaming, videohry a otázky kolem nich