Umíš sázet, zvládáš automaty a vyznáš se v ruletě…? Hledáme tě!

Dluhy jsou zpravidla důsledkem patologického hraní a patří k většině problémových hráčů. Odbornou pomoc jim může poskytnout Centrum komplexní péče Společnosti Podané ruce. Dluhovou problematiku je ale nutné začít řešit co nejdříve. V případě, že klientovi hrozí exekuce, účinných nástrojů ubývá.

Za pět let existence máme v poradně s dluhy z hazardu bohaté zkušenosti. Jen v posledních třech letech nás kontaktovalo přes 250 aktuálně závislých hráčů nebo lidí po léčbě a jejich blízkých. S mnohými jsme řešili také jejich finanční situaci a dluhy, do kterých se dostali kvůli hraní či sázení,“ uvedla vedoucí centra Jarmila Krajčová.

Pokud se vás nebo někoho z vašich blízkých herní závislost týká, můžete ve Zlínském kraji kontaktovat jednu ze tří poboček Společnosti Podané ruce. Centrum komplexní péče poskytuje zdarma a anonymně nejen dluhové, ale i psychologické a odborné sociální poradenství. Bludný kruh sázek se dá s pomocí terapeutů překonat ve Zlíně-Prštném, Kroměříži a Uherském Hradišti. Odborníci zde s klientem dokážou řešit i osobní bankrot.

Součástí naší práce je také podpora a motivace klientů ke změně jejich dosavadního životního stylu a snaha o znovuzapojení do běžného života. Účinně se zaměřujeme na pomoc s řešením důsledků ze závislosti na hazardu, zejména na dluhovou problematiku a práci s rodinným systémem,“ naznačila Krajčová.

Centrum komplexní péče Společnosti Podané ruce dlouhodobě usiluje o ochranu společnosti před možnými negativními důsledky vyplývajícími z hazardního hráčství. Tím je především kriminalita a rozpad rodin. Podle statistik je takto ohroženo až pět procent dospělých obyvatel, tedy zhruba dvacet tisíc lidí ve Zlínském kraji. Všechny služby pro hráče a jejich blízké jsou v Centru komplexní péče bezplatné a diskrétní.

Zaujal Vás článek? Znáte někoho ve svém okolí, komu podle Vás hraní už přerostlo přes hlavu?
Kontaktujte naše Centra komplexní péče ve třech krajích:

Chci konzultaci